دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: اردوگاهی در هفت کیلومتری شهر کنگاور برای برای ساماندهی و اشتغال‌زایی بهبود یافتگان از اعتیاد ساخته می‌شود.

علی شمشیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: 3 میلیارد تومان به مجتمع توانمندسازی بهبودیافتگان اعتیاد در کرمانشاه به‌عنوان نخستین استان کشور اختصاص یافته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: با موافقت وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و پیگیری استاندار و معاون سیاسی وی این اعتبار به استان کرمانشاه اختصاص یافت.

شمشیری یکی از مشکلات بهبودیافتگان از اعتیاد را شغل دانست و گفت: با راه‌اندازی این اردوگاه بخش عظیمی از معتادان استان کرمانشاه که بعد از ترک اعتیاد جایی برای اشتغال‌زایی در جامعه نداشتند ساماندهی می‌شوند.

وی با بیان اینکه اکثر مراجعه‌ها به مراکز ترک اعتیاد تکراری است، گفت: افرادی که به مراکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند پس از بهبودی دوباره به سمت مواد مخدر می‌روند اما با راه‌اندازی این مجتمع مکانی برای اشتغالزایی افراد بهبودیافته جهت حضور موثر در جامعه وجود دارد.

شمشیری بهره‌برداری از فاز اول مجتمع توانمندسازی، اشتغال و صیانت از بهبود یافتگان را در دهه فجر امسال بیان کرد و افزود: مجتمع اشتغال‌زایی 1000 نفر ظرفیت دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرفیت اشتغال‌زایی آن افزایش می‌یابد.